Praca w okresie Wakacyjnym - Wakacje 2014 i nie tylko.

Home / Finanse / Wakacyjna praca
Praca w Wakacje 2014

Wakacyjna praca

Okres wakacji dla setek tysięcy młodych ludzi to nie tylko czas błogiego wypoczynku. Wielu młodych, poza korzystaniem z czasu na odpoczynek ma również ambicje zarobić swoje własne pieniądze na małe wydatki przy małych zleceniach, albo podczas wyjazdów za granicę.

Jak może wyglądać taka praca? Nastolatek poniżej osiemnastego roku życia ma oczywiście węższy wachlarz możliwości. Większość ogłoszeń adresowanych do młodocianych to roznoszenie ulotek lub drobna praca jak sprzątanie czy koszenie trawników. Powyżej szesnastego roku życia wachlarz możliwości rozszerza się. Wakacyjna praca znajdzie się w dużych sieciach takich jak fast-foody, kawiarnie lub duże hipermarkety. W tych ostatnich wiele pracy nastolatek może znaleźć przy wykładaniu towaru lub pracując na kasie. Alternatywą są nocne inwentaryzacje. Firmy specjalizujące się w tej dziedzinie często na portalach ogłoszeniowych poszukują ludzi do pracy w ciągu jednej nocy w konkretnym sklepie, a zarobek za takie jednorazowe zlecenie sięga już kilkadziesiąt złotych, nie tracąc przy tym w ciągu dnia cennego czasu na odpoczynek i spotkania ze znajomymi.

Praca przy zbieraniu Malin

Osoby uczące się powyżej osiemnastego roku życia, a w szczególnych wypadkach nawet nastolatki od szesnastego roku życia mogą próbować swoich sił na popularnych wakacyjnych saksach. Najwięcej ofert dotyczy zbiorów warzyw i owoców w krajach takich jak Niemcy, Holandia lub kraje skandynawskie. Stawki godzinowe liczone w euro lub koronach wielokrotnie przewyższają te Polskie. Wyjazd zorganizowaną grupą znajomych może obniżyć koszty zakwaterowania. Jeden wyjazd na dwa miesiące może przynieść już zysk wielkości nawet kilku tysięcy złotych. W przypadku wyjazdu do pracy za granicę warto jednak zadbać o to by oferta pochodziła z pewnego źródła, gdyż wielu naciągaczy oferuje oferty za przedpłatą, następnie przepadając bez możliwości kontaktu. Najpewniejsze oferty znajdziemy na stronie EURES ? Sieć Europejskich Ofert Pracy. Organizowana przy wsparciu Unii Europejskiej jest najbardziej wiarygodnym pośrednikiem w poszukiwaniu pracy za granicą.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Why ask?

One comment

  • Anonim8 marca 2015 at 09:33Reply

    Ciekawy artykuł, z pewnością będę częściej odwiedzać bloga