Twój samochód spłacą dzieci

Home / Finanse / Twój samochód spłacą dzieci
Kredyt spłacą dzieci

Twój samochód spłacą dzieci

Popularna praktyka zaciągania kredytów na zakup samochodu jest wedle socjologów bardzo niebezpieczna, jeśli nie zostaną zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa. Badacze rozumieją pod nimi przede wszystkim odpowiedzialność i zdrowy rozsądek.

Każdemu wiadome jest, że kupno auta to wydatek najczęściej rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych w przypadku nowych egzemplarzy, ale i niewiele mniej w przypadku aut używanych. Dochodzi więc do sytuacji, gdy kupujący decydują się na kredyty samochodowe, aby pokryć wszystkie koszta związane z transakcją. Niestety coraz częściej okazuje się, że spłata takiego zobowiązania rozciąga się długo w czasie ? nierzadko nawet po śmierci kredytobiorcy, a wtedy dług przechodzi automatycznie na ich spadkobierców. Banki z roku na rok odnotowują coraz liczniejsze przypadki spłacania kredytów nie bezpośrednio przez kredytobiorcę, ale przez osoby z rodziny, głównie dzieci. To właśnie przed tym zjawiskiem dziedziczenia kredytów ostrzegają obecnie socjologowie i apelują, aby decyzję o wzięciu pożyczki, zwłaszcza na wielkie kwoty, wielokrotnie przemyśleć i dokładnie przeanalizować.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Why ask?