Środki na założenie firmy - dotacje unijne. Jak pozyskać?

Home / Finanse / Jak pozyskać środki na założenie firmy?
Dotacje Unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Jak pozyskać środki na założenie firmy?

Założenie własnej działalności gospodarczej dla wielu osób jest spełnieniem marzeń o własnym biznesie. Są jednak i tacy, dla których własna firma to jedyna szansa na uchronienie się przed bezrobociem.

Bez względu na to, z jakich przyczyn zakładana jest własna działalność, początkujący przedsiębiorcy muszą się zmierzyć z tym samym problemem ? pozyskaniem środków na jej założenie oraz rozwój. Czasem można skorzystać ze wsparcia rodziny, czasem można uruchomić własne oszczędności. Dla wielu osób jednak najcenniejszym wsparciem okazują się w takim przypadku dotacje na założenie firmy. W jaki sposób można je pozyskać? Kuszącą propozycją są dotacje na założenie firmy, które oferowane są przed urzędy pracy. Dzięki unijnym środkom, mogą one wybierać najciekawsze biznesplany i wspierać tych przedsiębiorców, którzy mają atrakcyjną wizję oraz oryginalny pomysł na własny biznes. Innym sposobem staje się skorzystanie ze wsparcia doświadczonych biznesmenów.

Dla tych osób, które nie chcą czekać na wyniki konkursów oraz dla tych, dla których unijne dotacje na założenie firmy nie stanowią wystarczającego rozwiązania, dobrym pomysłem mogą okazać się akcje, polegające na łączeniu przedsiębiorców ? inwestorów z początkującymi biznesmenami. Rynkowi giganci chętnie inwestują w nowe, mniejsze firmy i wspierają ich rozwój, czerpiąc w późniejszym okresie zyski z ich działalności. Ich wysokość określa umowa, która powinna być korzystna dla obu stron. Efekty takiej współpracy mogą przynieść sporo zysków każdemu. Inwestor lokuje swe pieniądze w taki sposób, który może w przyszłości zaowocować dodatkowymi zyskami, a jednocześnie ? wspiera młodego przedsiębiorcę. Ten pozyskuje środki na założenie oraz rozwój własnej firmy, może też liczyć na wsparcie i opiekę znanej firmy. W zamian zobowiązuje się odprowadzać część przyszłych zysków na konto inwestora, dzięki któremu rozpoczęcie działalności stało się możliwe. Takie rozwiązanie jest bardzo elastyczne i często przynosi lepsze efekty, niż tradycyjne dotacje na założenie firmy. Dużą zaletą tej drugiej opcji jest większa elastyczność, która w XXI wieku staje się niezbędna w każdej dziedzinie życia. W biznesie jest ona warunkiem koniecznym, gdyż tu umiejętność szybkiego reagowania na zmiany ma wyjątkowo duże znaczenie.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Why ask?