Pożyczajmy pieniądze rozsądnie! Ciekawy artykuł.

Home / Finanse / Pożyczajmy pieniądze rozsądnie
Rozsądne pożyczki

Pożyczajmy pieniądze rozsądnie

Pożyczanie pieniędzy chyba jeszcze nigdy nie było łatwe tak jak obecnie. Produktami finansowymi kuszą nas banki, SKOK-i, czy ostatnio popularne firmy pożyczkowe. Aby uzyskać gotówkę, często nie musimy przedstawiać dokumentów o naszych dochodach, nie musimy proponować poręczyciela lub innego zabezpieczenia, a coraz częściej aby zaciągnąć pożyczkę lub kredyt, nawet nie musimy wychodzić z domu. Albowiem wszystkie instytucje, w których możemy pożyczyć pieniądze, proponują nam obsługę przez Internet.

Jeśli więc uzyskanie pieniędzy jest takie proste, łatwe i szybkie, możemy się domyśleć, że bardzo dużo osób korzysta z różnych produktów kredytowych. Jeśli jednak nie przesadzają oni z nimi ? wszystko jest w porządku. Jeśli jednak kredyty zaciągają w zbyt dużej ilości, może to doprowadzić do prawdziwej finansowej katastrofy ? inaczej mówiąc, ciężkiej do wyzbycia się pętli kredytowej. A zaczyna się zwykle niewinnie. Debet na rachunku, potem zakupy na raty, może jakaś karta kredytowa lub kredyt gotówkowy. Na początku wszystko jest pod kontrolą i wszystko regulowane jest w terminie. Ale gdy coś wydarzy się niespodziewanego i potrzeba znowu dodatkowych funduszy, często takie osoby ponownie idą do banku, bądź innej instytucji finansowej i zaciągają kolejne kredyty. A wtedy sytuacja może się wymknąć spod kontroli. Na spłatę rat w domowym budżecie zaczyna brakować pieniędzy, więc znowu odwiedzamy kolejną instytucję i ponownie pożyczamy pieniądze. Jak łatwo się domyśleć, szybko wpadniemy wtedy w wspomnianą ?pętlę kredytową? i samodzielnie nie ?wykaraskamy? się z takich kłopotów.

Albowiem banki czy instytucje pozabankowe będą chciały odzyskać pożyczone pieniądze, oddadzą więc nasze kredyty do windykacji, później do komornika, a w ostateczności koszty długów znacznie się zwiększą. Należy wspomnieć, że zostaną również dodane do nich wszelkie opłaty związane z odzyskaniem pieniędzy, a potrafią one bywać stosunkowo duże.

Co więc powinna zrobić osoba, która ma już tak poważne kłopoty finansowe? Przede wszystkim powinna iść do tych instytucji, gdzie pożyczyła pieniądze i przyznać szczerze jak wygląda aktualna sytuacja. Wtedy razem z pożyczkodawcą można dojść do rozwiązania, które będzie zadowalające dla obu stron. Jest przecież w wielu bankach kredyt konsolidacyjny dzięki któremu, można spłacić wszelkie inne zaległości i spłacać tylko jedną ratę. Ale najlepiej jest pożyczać pieniądze z głową i w sposób jak najbardziej rozsądny. Tylko wtedy unikniemy wielu kłopotów i niepotrzebnych nerwów związanych z problemami kredytowymi.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Why ask?