Zarabiaj - Niech pieniądze procentują!

Home / Finanse / Niech pieniądze procentują
Konto oszczędnościowe

Niech pieniądze procentują

Czasy kiedy to pieniądze oszczędzone trzymano w skarpetach pod poduszką już minęły. Oczywiście te przyzwyczajenia nadal towarzyszą ludziom starszym, które nie mają zaufania do instytucji bankowych. Ludzie młodzi wiedzą jednak doskonale, że pieniądze, które leżą nie procentują i nie zarabiają na siebie. Pieniądze powinny być w obrocie, nawet gdy mowa tylko o zwykłym koncie oszczędnościowym. Chcąc zaoszczędzić niewielkie kwoty konto takie będzie wręcz idealne. Najczęściej konta oszczędnościowe zakładane są w tym banku, w którym posiadamy już konto osobiste. Nie ma co się dziwić to wygodna opcja. Tym bardziej, że wiele banków umożliwia obsługę kont za pośrednictwem internetu. Można więc jednocześnie nie wychodząc z domu kontrolować konto osobiste i rachunek oszczędnościowy. Z reguły oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wynosi od 2 do 3 %. Nie są więc to jakieś imponujące kwoty. Z reguły jednak jeśli wpłacimy większą kwotę możemy liczyć na większe oprocentowanie. Najlepiej o konto oszczędnościowe spytać się w banku, w którym posiadamy już konto osobiste. Niebagatelną zaleta tych kont jest ponadto to, że można w dowolnym momencie wypłacić zgromadzone środki. Zgromadzone z tych pieniędzy odsetki nie przepadną. Jak widać wybór sposobu oszczędzania nie jest łatwy. Decyzję powinniśmy podjąć po głębokiej analizie naszych potrzeb finansowych i celu oszczędzania.

Jeżeli znasz jakieś przykładowe konta oszczędnościowe, które są godne polecenia to koniecznie już dziś zostaw komentarz poniżej tego artykułu. My oraz użytkownicy tej strony, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni. Jeżeli masz dodatkowe pytania, to również zapraszamy do pozostawienia komentarza.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Why ask?

2 comments

  • Grzegorz7 października 2014 at 00:07Reply

    Właśnie najważniejsze jest aby nasze pieniądze zawsze procentowały. Wiele osób nadal boi się inwestować bądź oddać pieniądze na % który z pewnością by nie zaszkodził jeżeli mamy sumę, której i tak nie będziemy w najbliższym czasie wykorzystywać.

  • Kamila z Dostawcy Internetu23 października 2014 at 14:01Reply

    To aby pieniądze procentowały i zarabiały na nas to jedna z bardzo istotnych spraw, która przez wiele osób jest nadal bagatelizowana. Jeżeli mamy właśnie jakieś fundusze, których nie używamy to warto sprawić aby można było je pomnożyć przez ich czas nieużywania! Widziałam wiele ofert w bankach i wyglądają dosyć ciekawie.