Konsolidacja kredytów - sposobem na uniknięcie windykacji

Home / Finanse / Konsolidacja kredytów – sposobem na uniknięcie windykacji
Polish money in hand

Konsolidacja kredytów – sposobem na uniknięcie windykacji

Życie na kredyt nie jest optymalnym sposobem na funkcjonowanie. Wiele osób pożycza z myślą: „później zwrócę”. Gdy zobowiązania się skumulują a raty staną się nie do zniesienia, pomocna jest konsolidacja kredytów. Zainteresuj się tematem w porę, by nie pojawiło się widmo windykacji. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne dla rzetelnych

Przede wszystkim banki patrzą na to, czy dotychczasowa historia kredytowa klienta jest dobra. Niejednokrotnie odmowa konsolidacji kredytów jest udzielana w przypadku osób posiadających opóźnienia w spłacie rat kredytu. Tak, więc większe szanse na kredyt ma klient z niskim dochodem, niż osoba nierzetelna.

Konsolidacja kredytów niezależna od ilości zobowiązań

Boisz się, że masz zbyt wiele kredytów i bank z tego powodu odmówi  Ci konsolidacji? Nic bardziej mylnego! Jeżeli do tej pory w terminie spłacałeś kredyty, bądź nigdy nie nastąpiło opóźnienie większe niż 30 dni? Postaraj się o kredyt konsolidacyjny. Jeśli chcesz, by kredyty nie były dla Ciebie dużym obciążeniem poproś o maksymalny okres spłaty. Co prawda im krótsza umowa, tym mniej bank zarobi na współpracy z Tobą jednak zastanów się, czy mimo wszystko niższa rata, którą będziesz spłacał bez problemu nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Prywatne Raty w nieruchomościach

Kredyt hipoteczny, karta kredytowa, chwilówka i kredyty gotówkowe

Twierdzisz, że różne produkty bankowe są przeszkodą w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego? Jeżeli tak, to znów się mylisz. Konsolidacja kredytów to także możliwość połączenia: kart kredytowych, debetów, limitów, kredytów gotówkowych a także chwilówek w celu uzyskania jednej raty.

Nie wiesz co zrobić? Nie ma sensu się zastanawiać. Pójdź do banku w którym pozostała najwyższa kwota do spłaty. Tam powiedz o swoich oczekiwaniach i poczekaj na reakcję pracowników banków. Jeżeli okaże się, że odpowiedź jest negatywna – nie poddawaj się. Możesz pytać dalej. Tylko pamiętaj o zachowaniu umiaru, którego wcześniej zabrakło. Jeżeli trzeci bank odmawia – zaczynają się schody. Przestajesz być wiarygodny. Często po pierwszej odmowie lepiej jest wybrać doradcę kredytowego, którego specjalizacją jest konsolidacja kredytów i złożyć wniosek do banku z którego kredyt zostanie udzielony.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Why ask?